Dini Konular Hoşgeldin ey Şehr~i Ramazan

Monarch

Yönetici
System Admin
Katılım
20 Nisan 2020
Mesajlar
82
Puanı
2
Web
www.startr.org
Eğitim
Üniversite
İlgi Alanı
Java


On bir aylık bir aranın ardından Ramazan ayına yeniden kavuştuk. Bu süre boyunca kalbimizde oluşan kiri, pası temizlemek ve dünya telaşının ruhumuzda açtığı yaraları iyileştirmek için Ramazan ayı hepimiz için büyük bir fırsat.

Bu Ramazan biraz buruk geçecek. Korona virüsünün yayılmaması için alınan tedbirler kapsamında bu Ramazan evlerimizde kalacağız. Birlikte kıldığımız teravihlerden, beraber yaptığımız sahur ve iftarlardan mahrum olacağız.


Sosyal birlikteliğin en aza ineceği bu Ramazan ayında daha çok kendimize ve ailemize vakit ayırabiliriz. Kur’an-ı Kerim'i yeniden gündemimize alarak ailemizle her gün bir cüz okuyabiliriz. Ailemizle birlikte ibadet edebilir, namazlarımızı evde cemaatle kılabiliriz. Ramazan ayı boyunca Türkçe mealiyle birlikte hatim gerçekleştirmek kalbimizdeki imanı tazeleyerek zihin dünyamızı yeniden ihya edecektir.


Hepimizin malumudur ki Ramazan ayı kutlu bir iklimle hayatımıza girmekte ve hızla geçip gitmektedir. Ondan nasiplenmek için ona gereği gibi sahip çıkmalı ve onun getirdiği bereketten her yönüyle istifade etmeliyiz.

Bu Ramazan yüzyüze görüşme imkanımız olamayacağı için uzun süredir görüşemediğimiz akraba ve dostlarımızın listesini çıkaralım. Şehir veya ülke dışında yaşayanlarla en azından telefonla irtibata geçip hal ve hatırlarını soralım, Ramazan aylarını tebrik edelim.

İnşallah bu Ramazan tuttuğumuz oruçlarla, kıldığımız namazlarla, okuduğumuz mukabelelerle, yaptığımız infaklarla ve telefonla olsa da gerçekleştirdiğimiz sıla-i rahimlerle ruhlarımızı yeniden diriltecek dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşacağız.

İnsanlığın ve ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde Rabbimizden şafi ismiyle tecelli ederek virüse karşı biz kulları eliyle şifalar halk etmesini niyaz ediyoruz.


Tuttuğumuz Oruçlar ve Yaptığımız İbadetler Makbul Olsun.
Tüm İslam Alemin Ramazan Ayı Mübarek Olsun..

forum.kulvar.net - Yönetim
 

KuLvar Turkey, Freelance iş Ortaklıkları ve ilanları, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

KuLvar.Net - Hakkında!

KuLvar.Net ???????? Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KuLvar.Net - Bilgilendirme!

KuLvar.Net ???????? Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek,Tüm Yasal Sorumluluk'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

Üst