Tanıtım Güncel Drenaj Çakılı Fiyatları

zeynepsahinturk

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Mayıs 2021
Mesajlar
623
Puanı
18
Yaş
33
Eğitim
Lisans
İlgi Alanı
Tasarım, Moda
Cinsiyet
Bayan
Medeni
Boşanmış
Site Url
https://www.aymaden.com/kum-fiyatlari-2/perdah-kumu/
Site Title
Güncel Drenaj Çakılı Fiyatları
Drenaj çakılı, inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Yapılarda yüzeysel ve yer altı sularının oluşturabileceği sorunları önlemek amacıyla kullanılır. Ayrıca dere çakılı olarak da adlandırılan bu malzeme, dere yataklarında stabilize edici bir rol oynar. Meriç kumu, Türkiye'nin Edirne ilinde bulunan bir kum türüdür. Bu kum türünün özellikleri arasında ince taneli olması, sarı renkte olması ve sıkıştırıldığında kolayca şekil alabilmesi yer almaktadır. Sarı kum, yine inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan bir kum türüdür. Bu kum türünün özellikleri arasında ise boyutlarına ve kaynaklarına göre değişen bir tane boyutu da dâhil olmak üzere renk, şekil ve sıkıştırılabilirlik özellikleri yer almaktadır. Özellikle villaların tenis kortu ve basketbol sahalarında tercih edilir. Tüm bu malzemelerin özellikleri, kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. İnşaat sektöründe kullanılan bu malzemelerin doğru seçilmesi, yapıların dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Kaba kum, inşaat sektöründe agrega olarak kullanılan bir malzemedir. Bu malzemenin özellikleri arasında tane boyutunun büyük olması, keskin köşeli olması ve sıkıştırıldığında kolayca şekil alabilmesi yer almaktadır. Kaba kum, beton haricinde drenaj malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Perdah kumu ise, inşaat sektöründe genellikle yüzeylerin pürüzsüzleştirilmesinde kullanılan bir kum türüdür. Bu malzemenin özellikleri arasında tane boyutunun ince olması, yuvarlak hatlı olması ve sıkıştırıldığında kolayca şekil alabilmesi yer almaktadır. Perdah kumu, inşaat sektöründe sıklıkla beton ve sıva yapımında kullanılmaktadır. Her iki malzeme de inşaat sektöründe drenaj malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. aymaden.com sitesinden hafriyat malzemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
 

KuLvar Turkey, Freelance iş Ortaklıkları ve ilanları, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

KuLvar.Net - Hakkında!

KuLvar.Net ???????? Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KuLvar.Net - Bilgilendirme!

KuLvar.Net ???????? Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek,Tüm Yasal Sorumluluk'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

Benzer konular

Üst